Süet Ayakkabı Temizleme Yöntemleri

02 Temmuz 2019
Süet Ayakkabı Temizleme Yöntemleri
Süet Ayakkabı Temizleme Yöntemleri

Son zamanların trendi süet ayakkabılar hassas yapıları nedeniyle lekeyi çekerler ve bu yüzden çok çabuk kirlenebilirler. Çoğu insan sırf bundan dolayı kış aylarında süet bot ve çizme giymekten kaçınabiliyor. Düzenli bakımını yaptığın takdirde süet ayakkabılarını istediğin zaman giyebilirsin. Artık ''süet ayakkabı nasıl temizlenir'' diye düşünmene gerek yok. Vereceğimiz tavsiyeler ile süet ayakkabılarının temizliğini kolayca gerçekleştirebilir ve zahmetsiz bir şekilde şık görünebilirsin. 


1) Eğer süet ayakkabılarının üzerinde çamur ya da yağmur lekesi varsa önce kurutmalısın. Ayakkabılarını ıslakken fırçalamaktan kaçınmalısın. Oda sıcaklığında doğrudan güneş almayan bir noktada kurutmalısın. Kuruduktan sonra fırçalayabilirsin.

2) Kirli süet ayakkabınız kuruduktan sonra süet fırçası ile kirleri yavaşça fırçalayabilirsin. Fırçalama işlemini tek bir yöne doğru yapmalısın.

3) Fırçalama işleminden sonra kalan lekeleri süet silgisi ile temizleyebilirsin. Lekeleri silerken fazla bastırmamalısın.

4) Süet spreyi ile ayakkabılarını dezenfekte ederek temizleme işlemini bitirebilirsin.

5) Ayakkabıyı kuruturken veya fırçalarken içine kağıt havlu veya gazete kağıdı koyarsan şekil bozukluğunu önleyebilirsin.

 

Süet ayakkabı temizleme yöntemleri için verilen tavsiyeleri seninle paylaştık fakat şunu da belirtmeliyiz ki; evde yapılan yanlış bir uygulama ayakkabılarını yıpratabilir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.